Wat: Mini-safari over water met Amber van de Waterkaravaan
Wanneer: 13 juli
Hoelaat: 11-12 uur
Taal: Nederlands, andere talen ook welkom
Voor wie: Voor kinderen (6+), jongeren en hun ouders/verzorgers
Toegang: meedoen is gratis
Meld je van tevoren aan via: dit formulier.
Lastig om aan te melden via een formulier?
Stuur Tessa een bericht via +31 6 48 440 646
Over de mini-safari’s:
Deze zomer gaan kinderen en jongeren in Amsterdam-Noord op avontuur op De Ceuvel! Op een vrolijke en laagdrempelige manier ontdekken kinderen hoeveel leven er schuilt in hun eigen buurt.
Tijdens deze Mini-Safari’s (8x) trekken ze samen met een gids over het Ceuvel-terrrein. Je gaat opzoek naar alles wat leeft, kruipt, vliegt of groeit tussen de stoep, steiger en struiken. Denk aan slakken, bijen, waterdiertjes, vogels en planten. Na afloop kijk je gegarandeerd met andere ogen naar de natuur om je heen.
Over deze Watersafari
30% van Amsterdam is water. Tijdens deze mini-safari duiken we in de verborgen wereld van onze buren in het water. Ecologisch architect Amber Beernink neemt je mee naar haar drijvende tuinen: kleine biotopen die de waterkwaliteit verbeteren en de natuur in de stad een handje helpen. We wandelen van de Ceuvel naar de drijvende expositie. Daar bekijken we vanaf de kade de 10 verschillende tuinen en hoor je wat de waterwezens te vertellen hebben. Misschien zie je wel een vis in de vistoren of ontdek je zelf iets als je kijkt door de aquascope. Als je zwemspullen meeneemt kun je tussen de drijvende tuinen heen zwemmen.
Info voor ouders en verzorgers
Voor deze safari starten we op de Ceuvel en maken we een korte wandeling (10 min) naar de Waterkaravaan. De opbouw van de safari is als volgt: 11:00 verzamelen, 11:10 van start, +- 40 min safari, 12:00 einde
Kinderen doen mee onder begeleiding van een ouder, verzorger of andere verantwoordelijke volwassene. Het is niet de bedoeling dat je je kind zonder toezicht achterlaat – je blijft zelf verantwoordelijk tijdens de activiteit. Zwemmen is op eigen risico, je dient minimaal een zwemdiploma A te hebben.
Je bent als ouder van harte welkom om mee te doen: de safari’s zijn leuk en leerzaam voor alle leeftijden.
Kun je toch niet meer komen? Meld je dan af via tessa@deceuvel.nl zodat iemand anders in jouw plekje mee kan doen.
Over de Waterkaravaan
Op zaterdag 12 juli wordt Waterkaravaan officieel geopend met een gratis drijvende tuinen festival. Kano safari’s vanaf 11:00. Van 15:00 tot 17:00 muziek, verhalen, workshops, kleurplaten, en een proeverij.
De Waterkaravaan is een reizende expositie van drijvende tuinen voor de bewoners van het water. Ontdek hoe mooi het leven in onze grachten en kanalen is, en kan worden. Laat je onderdompelen in de wonderlijke waterwereld en ontmoet je buren onder water.
Heb je vragen of een leuk idee voor de Ceuvel?
Neem contact op met programmamaker Tessa via tessa@deceuvel.nl