De Ceuvel is een Vereniging waar huurders samenwerken aan het onderhoud en behoud van de ruimte. De 17 woonboten op het land huisvesten kunstenaars en duurzame ondernemers. Sommige boten worden gedeeld, andere door één bedrijf gehuurd. Veel huurders hielpen bij de bouw of verbouwing.
Ben je op zoek naar een werkplek? Een bureau huren op de Ceuvel? Ben je een creatieveling of kunstenaar? Er komen soms plekken vrij, je kan altijd proberen contact op te nemen met secretaris@deceuvel.nl
Verzamelt, onderzoekt en perst zaad en noten tot de meest unieke soorten plantaardige olie. Er wordt vooral gewerkt met reststromen zaad van de Europese zaadveredelaars. Van dit zaad, de olie en de reststromen wordt vervolgens bijvoorbeeld plantaardig eiwit, cosmetica, psychedelica gemaakt.
Maar ook zijn materialen zoals plastics, leer en chemicaliën in ontwikkeling. Regelmatig worden proeverijen gehouden en meestal op vrijdag is de winkel open. Ook kan u terecht voor workshops.
Wij stellen intieme live muziekervaringen samen die muzikanten en muziekliefhebbers samenbrengen op unieke locaties.
Hoe maak jij het verschil?
"We bieden een platform voor artiesten van alle niveaus -- van de amateur singer-songwriters tot het beste talent van Nederland (en geven ze vaak de kans om het podium te delen!) -- terwijl we de conventies van de standaard concertruimte doorbreken en nieuwe ruimtes tot leven brengen door middel van muziek."
Waar kunnen mensen je voor bellen?
"Boekingen van bands/artiesten, concertprogrammering, conceptontwerp, festivaldesign - in wezen ondersteunen we alles wat met kleinschalige livemuziek te maken heeft (tot 500 mensen)."
Waarom voel je je thuis op De Ceuvel?
"De Ceuvel is de bakermat van Beats on a Boat, ons paradepaardje. We werken daarnaast samen met andere artiesten en muzikanten die ook op de Ceuvel gevestigd zijn. In de afgelopen 5 jaar hebben we honderden concerten gegeven in het café en Hupsaké, en hebben we samengewerkt met als doel meer muziek naar de Ceuvel te brengen."
Wat was een onvergetelijk Ceuvel-moment?
"Beats on a Boat festival 2018!"
Contact:
Dean Medina
t: 06 2815 0979
e: dean@beatsonaboat.com
w: www.facebook.com/
Andrei beheert de kas en het aquaponics-systeem van Metabolic in de cleantech speeltuin De Ceuvel. Met behulp van aquacultuur en hydrocultuur onderzoekt Andrei de mogelijke symbiose tussen planten en vissen om gezond voedsel te leveren zonder het gebruik van pesticiden of chemicaliën.
Het verbouwen van voedsel is altijd een centraal onderdeel van zijn leven geweest en hij gelooft dat het verbouwen van gezonde producten essentieel is voor een gezond leven en welzijn. Andrei groeide op in Roemenië en verhuisde naar West-Europa om toerisme te studeren. Hij merkte dat er weinig verse en gezonde producten beschikbaar waren en miste de smaken van lokaal voedsel in zijn thuisland.
Sinds hij bij Metabolic werkt, is Andrei begonnen aan een reis van vallen en opstaan - het voortdurend ontwikkelen van de aquaponics kas om de verspreiding van commercieel levensvatbare aquaponics voedselproductiesystemen te inspireren.
Het liefst maak ik concepten die mensen raken. Van logo, tot nieuwe merk identiteit. En van film, print of website tot compleet uitgewerkte campagne.
Hoe maak jij het verschil?
“Ik denk graag mee over merken en hun rol in de wereld.”
Waar kan ik jou voor bellen?
“Als iedereen jouw geniale idee zou moeten zien zien. Of voor alle andere problemen die een creatieve oplossing nodig hebben.”
Waarom vind jij de Ceuvel zo gaaf?
“De Ceuvel is dé plek voor nieuwe initiatieven. Het is een prachtige plek met geweldige mensen. Altijd in beweging.”
Wat is je favoriete plek?
“Aan het water in de zon. Dan voel ik me super blij.”
Contact:
Carianne van Raak
+31 (0)6 4150 7555
info@cariannevanraak.nl
www.cariannevanraak.nl
Onze workshops staan bekend om hun originaliteit en kunstzinnigheid, met persoonlijke aandacht en onder enthousiaste en professionele begeleiding.
Doris Lisa – Tekstbureau voor de kunsten richt zich op de cultuursector, met een expertise in de podiumkunsten. Als communicatiespecialist, tekstschrijver en eindredacteur, met een achtergrond in de dramaturgie, kan ik je zowel inhoudelijk bijstaan in het creëren van teksten, als in het optimaliseren van bestaande teksten.
Wij helpen veranderaars en organisaties die zich inzetten voor een gelijkwaardige, duurzame en rechtvaardige wereld met onderzoek, strategie en facilitatie. We hebben een passie voor het bij elkaar brengen van verschillende perspectieven om samen te leren, macht en systeem te analyseren en creatieve, inclusieve manieren voor verandering te vinden. We hosten ook de People vs Inequality Podcast vol inspirerende interviews met veranderaars wereldwijd.
Hans Bouma is werkzaam als freelance cameraman voor met name documentaires en TV programma’s zoals VPRO’s Tegenlicht. Met een open blik en de stijl van ‘Direct Cinema’ hanteert hij zijn camera om bijzondere verhalen te helpen maken.
Hans Bouma is werkzaam als freelance cameraman voor met name documentaires en TV programma’s zoals VPRO’s Tegenlicht. Met een open blik en de stijl van ‘Direct Cinema’ hanteert hij zijn camera om bijzondere verhalen te helpen maken. Momenteel is hij net klaar met een speelfilm in de VS. Als regisserend cameraman werkt hij daarnaast aan eigen projecten zoals ‘Congo Business Case’ (2013) en opdrachtfilms voor NGO’s.
Iemand zakt in elkaar op straat. Weet jij wat je moet doen? Bij Hartveilige School hebben we ons als doel gesteld dat iedere middelbare scholier leert reanimeren. Hiervoor hebben we een lesmethode ontwikkeld rondom onze serious game.
Leerlingen leren reanimeren via de game en docenten coördineren de training. De game stelt docenten van de school in staat de leerlingen te trainen, zonder zelf instructeur te zijn. Binnen een lesuur oefenen leerlingen op reanimatiepoppen en halen ze hun certificaat.
De boot is ons kantoor vanaf waar we zorgen dat jaarlijks meer dan 10.000 leerlingen leren reanimeren op school. Vanaf hier leveren we de reanimatie poppen en reizen we het hele land door om docenten te trainen hoe ze onze lesmethode inzetten gebruiken.
http://www.hartveiligeschool.nl
Instagram
Linkedin
Bitly
Wij ondersteunen mensen en organisaties om hun idealen te verwezenlijken. Door concrete en strategische stappen te zetten, met een helder en haalbaar verdienmodel. Door gewoon te beginnen.
Wil jij ook met je ideaal aan de slag? Dat kan! Kijk eens naar de idealenschool, die zich helemaal richt op mensen als jij.
Je favoriete plek op de Ceuvel?
"Het bankje bij de Kabaalmakersboot, onder de fluweelbomen in de herfstzon."
Contact:
Suzan Doodeman | suzan@hoedanwel.nl
Johannes van den Akker | johannes@hoedanwel.nl
hoedanwel.nl
Instagram
Ilse en Femke van Velzen zijn internationaal erkende filmmakers. Hun documentairefilms zijn een instrument om sociale verandering op gang te brengen door middel van grote internationale impact campagne.
Ilse en Femke van Velzen zijn internationaal erkende filmmakers. Sinds 2002 produceren en regisseren zij onafhankelijke documentaires onder het productielabel IFproductions. Ze hanteren een unieke mix van cinematografische stijl met een journalistieke aanpak. Hun documentairefilms zijn een instrument om sociale verandering op gang te brengen door middel van grote internationale impact campagne.
Jeroen Apers (1975) is architect, één van de initiatiefnemers en voormalig penningmeester van Broedplaats De Ceuvel. Ook is hij mede-eigenaar van de online tekenservice huistekenservice.nl en houdt hij een inspiratieblog bij op het gebied van architectuur op blog.jeroenapers.nl. Hij bouwt momenteel o.a. zijn eigen waterwoning bij Schoonschip, een drijvende woonwijk naast De Ceuvel.
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel?
Jeroen: “Met de Ceuvel heb ik mijn ideale werkplek willen creëren, samen met enkele toekomstige buren. Dat is een omgeving (geworden) waar je elkaar kunt ontmoeten en inspireren op het gebied van kunst, cultuur en duurzaamheid. Binnenkort moet ook mijn ideale woonomgeving tot stand komen bij het realiseren van mijn duurzame waterwoning bij Schoonschip!”
Wat was onvergetelijk?
“Het mooiste Ceuvel-moment is er niet één, maar dat is het hele proces van realisatie van mijn ideale werkplek: De Ceuvel. Van de gezamenlijk workshops en klusweekenden, het weekend dat de boten op de kant worden gezet tot de fantastische opening.”
Contact:
Boot 2L
Jeroen Apers
+31 (0)6 - 1479 0822
info@jeroenapers.nl
jeroenapers.nl
Op wetenschap gebaseerde vocale controle gemakkelijk en voor iedereen toegankelijk maken.
The Vocal Coach biedt 1-op-1 coaching in volledige stemcontrole voor openbaar sprekers, executives, en (semi-)professionals in de uitvoerende kunsten. Onze unieke methode combineert actueel stemonderzoek met podiumkunst voor effectief, helder, en tastbaar resultaat.
Contact:
Joep Hegger
The Vocal Coach
jh@thevocal.coach
+31611389618
KID-START gebruikt Film & Storytelling om kinderen een stem te geven zodat zij volwassenen kunnen bijstaan bij het behalen van de Sustainable Development Goals.
KID-START gebruikt Film & Storytelling om kinderen een stem te geven zodat zij volwassenen kunnen bijstaan bij het behalen van de Sustainable Development Goals. Want volwassenen kunnen wel wat hulp en visie gebruiken bij het maken van toekomstbestendige beslissingen.
Kim vertelt kleine verhalen waarmee zij grotere maatschappelijk en psychologische thema’s aansnijdt. Verhalen waarin de kracht en talenten van mensen leidend zijn. Kim Films maakt kwalitatief hoogwaardige documentaires (kort, feature, webserie) voor 9 jarigen en ouder.
Ik deel mijn ontdekkingen en inspireer anderen tot verandering
Hoe maakt Kim Films het verschil?
Ik maak documentaires samen met kinderen. Zij mogen van mij zeggen wat ze denken en vinden, en hoe je content maakt die voor hun interessant is.
Waar kunnen mensen je voor bellen?
Een verhaal of project dat behoefte heeft aan het perspectief van het kind.
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel?
Op de Ceuvel valt alles voor mij op z’n plaats: ik ontmoette er mijn grote liefde, beleefde er menig memorabel feest en vond er ook nog eens mijn ideale werkplek!
Contactgegevens:
Kim Films
Kim van Haaster
kimvanhaaster.nl
Info@kimvanhaaster.nl
Tel: +31 628309576
Laury Hooghuis (1993, NL) is een kunstenaar en filmmaker uit Amsterdam, haar werk verkent de grensgebieden van perceptie en bewustzijn. Met een academische achtergrond in Filmwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam en Fine Arts aan de kunstacademie in Arnhem, heeft Hooghuis zich verdiept in regie met een focus op transcendentale werking in cinema.
Ze creëert films die zonder expliciete uitleg een diepe emotionele ervaring bieden. De centrale thema's in haar werk omvatten hoe technologie of machtsstructuren de menselijke geest beïnvloeden. Haar films hebben een atmosferisch narratief, waarin de personages subtiel zijn gepositioneerd binnen de architectuur van de setting. Ze verweeft beeld en geluid op een manier die de kijker onderdompelt in een ervaring van ruimte en tijd, waarbij het geluid bijna op zichzelf staat. Hooghuis creëert filmische werelden die zowel in de verbeelding van de kijker als in de werkelijkheid kunnen bestaan. Daarbij worden de ongekende en soms ongemakkelijke diepe lagen van hun bewustzijn verkend.
In haar aankomende filmproject gaat ze zich verder verdiepen in de psychologische reacties van personages en biedt ze een unieke en vernieuwende kijk op de onzichtbare dynamieken die ons dagelijks leven beïnvloeden.
Geschreven door Maud Droste.
Website
Instagram
Linkedin
Lizan zingt, schrijft, modereert en adviseert. Als soulmuzikant brengt ze eigen muziek uit: een collage van intimiteit en kietelende maatschappijkritiek. Haar hart klopt sneller van sociale rechtvaardigheid – ze maakt en werkt op het snijvlak van mensenrechten, journalistiek en democratie.
Nadat ze de wereld over zwierf als freelance journalist, heeft ze de laatste jaren de handen ineen geslagen met organisaties als Stichting Democratie en Media, de Nationale DenkTank en het Europees Cultuurfonds om solidariteit en de rechtsstaat te versterken. Ze geeft les in rechtvaardigheid, persvrijheid en de overblijfselen van kolonialisme aan de Universiteit van Amsterdam.
Wat is je favorite plek op de Ceuvel?
"Bankje op de punt! AKA zwem-, mijmer-, vergezichtplek met mooie begroeiing boven je hoofd"
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
"Vooral een fijne werkplek om te delen met (inspirerende) fellow freelancers; af en toe muzikale input/uitwisseling met de Hupsaké!"
LOTS OF / Concept & ontwerp ontwikkelt discipline onafhankelijke concepten. Ze geeft vorm aan diverse communicatievraagstukken. Zij doet dit voor zeer uiteenlopende grote en kleine, commerciële en non-profit organisaties.
Hoe maakt jouw bedrijf het verschil? Christel Lit: “LOTS OF / Bedenkt, ontwerpt en realiseert. Samen tot de essentie komen en van idee tot eindresultaat realiseren.”
Waar kunnen mensen jullie voor bellen? “Conceptontwikkeling, ontwerp voor online, print, verpakkingen en andere ruimtelijke uitingen.”
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel? “De Ceuvel is een proeftuin van waarin we verandering laten zien. Niet door utopische visioenen maar door het te doen.”
Je favoriete moment op de Ceuvel? “Op een zonnige ochtend vroeg komen en de Ceuvel zien ontwaken.”
Contact: Cristel Lit cristel@lots-of.nl www.lots-of.nl 06 41 25 41 56
Macula Films geeft initiatieven die de wereld mooier maken een krachtig podium middels film.
Malou Sandig werkt als zelfstandig ondernemer, gespecialiseerd in het creëren van virtuele werelden en allround 3D-design. Haar werk richt zich op het vertalen van ideeën naar concrete visuele resultaten, met ruimte voor creativiteit en opvallende visuele elementen.
Elk project benadert ze op een unieke manier binnen het creatieve proces, waarbij moderne technologieën worden ingezet om te bepalen welke techniek het beste aansluit bij het gewenste resultaat. Samen met jou kunnen we onze verbeelding omzetten in tastbare visuals, zowel online als in de fysieke wereld.
Wat doet jouw bedrijf met duurzaamheid?
"Het doel van mijn werk is de echte wereld te verbinden met de digitale, door fantasierijke werelden te bouwen met digitale assets, verbonden met mens en natuur."
Wat is jouw favorite plek op de Ceuvel?
"De steiger achter de ark, waar het altijd zo rustig is, en je lekker naar het water kan turen."
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
"De Ceuvel blijft een plek van constante groei en verandering. Een broedplaats voor beide jong en oud om de rust en ruimte te hebben om je te ontwikkelen, omringd door natuur en medemens."
bleekmiddel regisseert, produceert en redigeert documentaire film- en televisieprojecten.
Hoe maakt bleekmiddel het verschil?
Martijn Blekendaal: “Het resultaat is creatief en kraakhelder.”
Waar kunnen mensen jullie voor bellen?
“Voor alles wat met film en televisie te maken heeft.”
Waarom huist bleekmiddel op De Ceuvel?
“De Ceuvel staat voor creativiteit, solidariteit, diversiteit en duurzaamheid. bleekmiddel ook.”
Wat is ongeëvenaard?
“De zonsondergang boven het Johan van Hasseltkanaal.”
Contact:
Martijn Blekendaal
info@bleekmiddel.com
Linkedin
Instagram
Ik train en coach mensen, met als focus weer in verbinding komen met je lijf, je emoties en je intuïtie; ik ben ademwerker en geef les in circling, een krachtige practice om dieper te verbinden met jezelf en met anderen; ik schrijf over mooie onderwerpen (duurzaamheid, persoonlijke ontwikkeling).
Hoe maak je het verschil?
Als mensen meer in verbinding komen met hun lijf, vergroot dat hun bewustzijn en gevoel van welbevinden. Dan gaan ze vanzelf beter voor zichzelf én hun omgeving zorgen!
Waar kunnen mensen je voor bellen?
1-op-1 coaching, ademwerk, circling, copywriting
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel?
Ik zit hier tussen likeminded people; mensen die net als ik gaan voor een betere wereld, die dwars durven denken en buiten de lijntjes durven kleuren.
Je favoriete plek / bezigheid / gerecht / activiteit / product / herinnering / (foto)moment / best bewaarde geheim op de Ceuvel?
Damn, ik mis de festivals! Klein maar fijn, op een best kept secret plekje, altijd goeie crowds – kortom helemaal mijn vibe.
Hoe kunnen mensen je bereiken?
Nils Elzenga
nils.elzenga@gmail.com
06-46242449
Nora Veerman is freelance modejournalist, criticus en onderzoeker. In haar werk beschouwt ze hoe mensen zich middels kleding verhouden tot zichzelf en de maatschappij. Daarbij richt ze zich op alledaagse interacties tussen mensen en kleren – maken, dragen, (ver)kopen, bewaren, weggooien – en de emoties en ervaringen die daarmee gepaard gaan.
Nora schrijft over mode en kleding voor de Volkskrant en diverse andere media, en geeft les in modetheorie en -geschiedenis aan hogescholen en universiteiten. Daarnaast werkt ze aan een onderzoek naar de geschiedenis van zelfmaakmode in Nederland. Nora beoefent zelf ook verschillende vormen van handwerk, waaronder naaien, breien, borduren en visible mending.
Wat is jouw favoriete plek op de Ceuvel?
"De ingang van het terrein. Altijd als ik aankom bij de Ceuvel ben ik even overdonderd door hoe mooi en bijzonder deze broedplaats is, en voel ik me zó blij dat ik hier mag werken. Elke dag ziet de Ceuvel er ook een beetje anders uit: er zijn nieuwe dieren om te groeten, de planten zijn gegroeid of van kleur veranderd, het licht valt anders op het water."
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
"Het is (zeker als zzp'er) superwaardevol om te werken tussen mensen met heel verschillende expertises die zo gedreven en maatschappelijk betrokken zijn. Dat leidt tot gezellige momenten en goede gesprekken waardoor ik me als zelfstandige meer ingebed voel in een gemeenschap, en gemotiveerd en scherp blijf in het werk dat ik doe."
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
"Als een letterlijk en figuurlijk bloeiende broedplaats! In de toekomst is de Ceuvel wijd bekend als plek voor creatief en vernieuwend onderzoek en makerschap op het gebied van duurzaamheid. Op de Ceuvel kun je spelen en leren met natuur en cultuur, vind je verbinding met bijzondere mensen en kun je ontspannen in een prachtige omgeving. Hier word je herinnerd aan alles wat de wereld mooi maakt, en raak je geïnspireerd om daaraan bij te dragen."
In welke mate versterkt jouw onderneming de Ceuvel?
"In mode en kleding komt van alles samen: kunst, ambacht, ecologie, sociologie, psychologie, economie... Daardoor heeft mijn werk raakvlakken met dat van veel andere Ceuvelaars en Amsterdammers, een goede basis voor verbinding. Ik hoop in de toekomst ook programmering (bijvoorbeeld discussie-avonden of workshops) rondom mode, kleding en handwerken te gaan maken voor de Ceuvel en de buurt.
Daarnaast zorg ik samen met team Groen & Zoöp voor het groen op de Ceuvel"
Als productieleider werk ik graag met jonge makers en aan projecten met maatschappelijke thema’s. Daarnaast doe ik ook zakelijke assistentie binnen de podiumkunsten. Als zzp’er geniet ik van de afwisseling tussen verschillende opdrachtgevers, maar een fijne werkplek is net zo belangrijk.
Op De Ceuvel heb ik die gevonden: op de Kabaalmakers-boot werk ik aan mijn projecten in een inspirerende, groene omgeving. De combinatie van natuur, creativiteit en fijne mensen geeft me energie. Ik kijk nu alweer uit naar de zomer, wanneer we tussen het werken door een duik kunnen nemen in het water!
Linkedin
NOVAMBER is een architectenbureau dat de grenzen van het vakgebied bewust overtreedt. Recent worden met het project de Waterkaravaan de mogelijkheden en potentiële meerwaarde van drijvende tuinen onderzocht samen met diverse partners. Er worden tien tuinen ontwikkeld en die reizen zomer 2025 door Amsterdam.
In 2019 is Amber daarnaast gestart met het duurzame systeemontwerp spel DNA. Deze is te boeken via Tours.
Wat er gebouwd wordt staat in dienst van de vormgeving en het functioneren van de leefruimten (of biotopen) die binnen en buiten de gebouwde structuur mogelijk worden gemaakt. Architectuur is zo het resultaat van de gewenste ruimtes en condities binnen en buiten en de relaties daartussen.
Als ontwerper voor mensen blijkt ruimtelijk altijd meer mogelijk dan de klant voor ogen had. De kern van de ontwerpopgave wordt gevonden door een analyse van de wensen en bijzondere kansen en kwaliteiten in de opgave en de plek.
Als ontwerper voor dieren en planten is het doel om biotopen te bouwen of versterken en zo regeneratieve (herstellende) waarde toe te voegen. Door het niet-menselijk leven bewust te betrekken als fictieve opdrachtgever krijgt het nogal vage begrip duurzaamheid handen en voeten. Dat gaat zowel om (ruimtelijke) condities scheppen binnen het ontwerp, als ook om materiaalgebruik en de continue zoektocht naar de beste opties. Omdat de impact van bouwmaterialen op landschap, milieu, en gezondheid wordt meegenomen bieden lokale, circulaire en of natuurlijk composteerbare materialen een interessant alternatief.
Amber geeft daarnaast les op de KABK (kunstacademie) in Den Haag.
Contact:
Amber Beernink
amberbeerninkg@gmail.com
Waterkaravaan Instagram
DNA game
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
"Ik wens dat de Zoöp status insireert tot een uniek transformatie proces, dat De Ceuvel een groen oase blijft, en nog meer een ontmoetingsplek wordt waar alle bezoekers zich thuisvoelen inclusief onze niet-menselijke bewoners en bezoekers."
Ik maak projecten die de status-quo op een leuke en verfrissende manier uitdagen, waarbij ik mensen uitnodig om bepaalde systemen te bevragen zonder een moraliserend standpunt in te nemen.
Mijn werk is gericht op mode, sociaal ondernemerschap, sociale inclusiviteit en een gezond zelfbeeld in een wereld waarin iedereen perfect lijkt te zijn.
Hoe maak jij het verschil?
"Door open en positieve projecten te creëren die mensen uitnodigen om de huidige systemen en gedragingen te heroverwegen."
Waar kan ik jou voor bellen?
“Voor de ontwikkeling en uitwerking van creatieve sociale en duurzame projecten, het verbinden met een breed netwerk van gelijkgezinden en hulp bij het ontwikkelen van een meer sociale, duurzame en inclusieve bedrijfskoers.”
Waarom vind jij De Ceuvel een fijne plek?
"De Ceuvel ademt 'out of the box' - denken. Het daagt de status-quo uit in alles wat het doet, waardoor het een ongelofelijk inspirerende plek is om te zijn.
Wat is jouw favoriete plek?
"Ik hou van het bureau op onze boot bij het raam. Van ongeveer 12 uur 's middags tot zonsondergang baadt het in het zonlicht, waardoor je kunt genieten van de warmte van de zon, zelfs als het buiten koud is. En als het noodweer is, zie je krachtige impact van de wind en regen, terwijl je veilig achter het raam zit op onze warme en gezellige boot.”
Contact:
Sarah Milo
+31 (0)6 41146576
unicorn@appelkruimel.nl
www.appelkruimel.nl
In de warme akoestische ruimte van het Workship legt hoofdtechnicus Mark Opfer het in-the-moment-gevoel van je optreden vast. Eenvoudig, elegant en trouw aan de muziek, Shipshape Recordings is gespecialiseerd in live ruimteopnames. Ook beschikbaar op locatie.
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
Het unieke karakter van de Ceuvel haalt de muzikanten uit het dagelijks leven en stelt ze in staat om afgesloten helemaal in de muziek te duiken.
Hoe zie je te toekomst van de Ceuvel voor je?
De Ceuvel blijft als groene oase, als mooiste kantoortuin van Nederland, als Gallisch dorpje omringd door de romeinen doorgaan met dat waar het echt om gaat in de wereld.
In welke mate versterkt jouw onderneming de Ceuvel?
De Workship zorgt voor leven in de brouwerij. Dagelijks wordt er muziek gemaakt, en regelmatig zijn er ook concerten.
Silverfloat heeft als primaire doel om machines en ruimte beschikbaar te stellen zodat beginnende edelsmeden zich kunnen richten op hun creaties.
Dit doen we zonder winst oogmerk. We streven ernaar om beginnende edelsmeden een plek te geven om te werken en te socializen met elkaar. Op dit moment zoeken we mensen om de vijf werkplekken te vullen, voltijd of in deeltijd. Mensen met een CAWA registratie krijgen korting.
_
silverfloat.org
Edelmetaal wordt al gerecycled sinds de oudheid.
Wij maken reportages en vlogs met kinderen en jongeren over duurzaamheid en klimaat. Kinderen en jongeren in Nederland zijn kwetsbaar, hebben steeds vaker mentale problemen en er is een groei in criminaliteit. Ze worden gebombardeerd met problemen terwijl ze opgroeien in een verwarrende en zich polariserende maatschappij.
Wat doet dat met ze? Waar moeten zij zich aan vasthouden? Het is belangrijk dat hun stemmen gehoord worden. Jongeren willen hun verhaal graag kwijt, Kabaalmakers faciliteert dit door hen tools te bieden hun stem te laten horen en hun verhaal vorm te geven.
Jongeren leren de kneepjes van het documentaire vak in co-creatieprojecten. Ze worden zich bewust van hun stem en nemen het podium. Alle processen van creatieve samenwerking, samen groei doormaken en het leren van skills tezamen, helpt hen zichzelf en hun talenten beter te leren kennen.
Kabaalmakers staat middenin de samenleving, we luisteren goed naar de behoeftes van jongeren; zij bepalen wat ze nodig hebben en wij faciliteren.
kabaalmakers.nl
instagram
Linkedin
Youtube
"Kabaalmakers staat middenin de samenleving, we luisteren goed naar de behoeftes van jongeren; zij bepalen wat ze nodig hebben en wij faciliteren"
In welke mate verterkt jouw onderneming de Ceuvel?
Kabaalmakers laat kinderen en jongeren kennismaken met de Ceuvel en waar mogelijk actief deelnemen aan het vormen van deze mooie plek in Amsterdam Noord.
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
Vooral de exposure door en samenwerking met Vereniging de Ceuvel en de studio- en workshop- en buitenruimte die we hier hebben.
Ik werk als ontwerper aan grafische en ruimtelijke projecten, zoals bijvoorbeeld het ontwikkelen van musea en/of tentoonstellingen of de inrichting/branding/bewegwijzering van een gebouw of omgeving.
Maar ook aan de ontwikkeling van educatieve programma’s, planvisies of toekomstvisualisaties, brainstorms of sfeerimpressies.
Wat doet jouw bedrijf met duurzaamheid?
Ik probeer als ontwerper steeds meer circulair te werken: wat kunnen we hergebruiken uit andere exposities? En als we wat maken: moet dan dan fysiek zijn? Van welk materiaal? En wat gebeurt er daarna mee?
Sinds wanneer ben je betrokken bij de Ceuvel?
Ik ben huurder vanaf het eerste uur, samen met Cristel van LOTS OF hebben we onze boot zelf geisoleerd en de inrichting gebouwd.
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
Het is een creatieve en inspirerende plek, die ertoe doet. Dat is ook waar ik voor wil staan in mijn eigen werk. Mijn opdrachtgevers waarderen de Ceuvel.
Wat is jouw favorite plek op de Ceuvel?
"Mijn eigen werkplekje"
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
Dat we de partij worden waarmee de Gemeente het volgende logische experiment op deze zijzondere plek aandurft: cooperatieve stadsontwikkeling! Opnieuw een voorbeeldcase worden.
Contact:
Wendy Rommers
info@wendyrommers.nl
www.wendyrommers.nl
06 14236979
Bij Superuse Studios geloven we dat we een verschil kunnen maken. Wij maken inventieve, mooie en functionele architectuur en maatschappelijke ontwerpoplossingen van bestaande bronnen, materialen en systemen. Alles is er al, we moeten het alleen zien en toepassen. Op deze wijze kunnen we transformeren naar een duurzame samenleving en de impact van architectuur en design beperken. Het optimaal gebruik maken van lokaal gevonden restmaterialen in nieuwe ontwerpen is wat we SUPERUSE noemen. Functionaliteit, duurzaamheid en schoonheid is ons uitgangspunt.
Hoe maakt Superuse het verschil?
Jos de Krieger: “Met onze jarenlange ervaring op het gebied van hergebruik hebben we een voorsprong op andere ontwerpers. We kennen de valkuilen en weten ze te omzeilen.”
Waarvoor kan ik jullie bellen?
“Alle vragen gerelateerd aan hergebruik van materiaal, circulaire economie en ontwerpen van product tot gebouw.”
Waarom past dit bedrijf op de Ceuvel?
“Als ik een klant ontvang op de Ceuvel kan ik alle facetten van wat we als bureau doen uitleggen door een rondje te lopen over de steiger.”
Wat is je favoriete plek op de Ceuvel?
“Het doorkijkje vanuit onze boot, met je oog door het groen en over de steiger, langs de boot van Hermen, richting het water terwijl een straal zonlicht het wolkendek breekt en alles in bloei zet.”
Contact:
Boot: 2c
Jos de Krieger
+316 50616804
jos@superuse-studios.com
www.superuse-studios.com
Tessa brengt mensen en ideeën samen. Vanuit een echte aanpakkersmentaliteit en conceptueel denkvermogen werkt zij aan diverse creatieve producties. Als programmamaker ontwikkel zij samen met lokale gemeenschappen publieksprogramma's die vernieuwend, inspirerend zijn.
Daarnaast begeleid zij als creatief producent, projecten van concept tot uitvoering. Dit doet zij met een positieve instelling, een open blik en gezonde dosis nieuwsgierigheid.
The Nature Connection geeft Mindfulness, Coaching & Workshops in de natuur, om zo mensen weer te verbinden met zichzelf en de wereld om zich heen. Een wereld die vaak veel rijker is dan de meeste mensen ervaren.
Hoe maak jij/je bedrijf het verschil?
Ik neem mensen in mijn werk mee naar buiten. Of het nu Mindfulness is, of outdoor coaching, of door middel van workshops. Ik laat ze weer in beweging komen, zodat ook van alles van binnen in beweging komt. Ik zet hun zintuigen open, geef ze een ander perspectief en meer besef van het moment. De natuur is daarbij mijn bondgenoot, als stimulerende & inspirerende omgeving en als spiegel van wat leven is. Daarvoor hoef je niet ver weg – de natuur is dichterbij dan je denkt.
Waar kunnen mensen je voor bellen?
Voor ondersteuning bij het vinden van je eigen kracht. Voor het beleven van het moment. En voor ervaringen in de natuur, zoals Bushcraft in de Vinexwijk.
Waarom voel je je thuis op De Ceuvel?
De Ceuvel staat voor mij voor op een andere manier durven kijken naar hoe we omgaan met de wereld. Naar de relatie tussen ons en anderen, ons en de omgeving. Hoe we dat eventueel anders kunnen doen dan het altijd werd gedaan. Dat inspireert mij en mijn deelnemers in hun zoektocht naar hun eigen kracht en handelen.
Je favoriete plek op De Ceuvel
Dat is voor mij toch echt de natuur op en rond De Ceuvel… Ik kan zo genieten van alle dieren, vooral alle verschillende vogels, die in de loop der jaren hier op De Ceuvel terecht zijn gekomen. En dan de zon op het riet, de wind door de wilgen… Love it!
Contact:
Anke Wijnja
anke@bureaufonkel.nl
www.bureaufonkel.nl
06-21546663
New Way Zorg: Wij geven begeleiding en dagbesteding aan mensen met psychosociale problemen. Voornamelijk aan mensen die Farsi spreken uit oorlogslanden komen en die een trauma hebben opgelopen, PTSS. Jouw Identiteit is nieuw en recentelijk is de website onlangs gelanceerd, maar nog niet volledig voltooid. Jouw Identiteit gunt iedereen een ontwikkeling in onbevangenheid waarin je jezelf in kan ontdekken. Labels, chronische aandoeningen en psychiatrische patiënten kunnen een aanslag geven op hun onbevangenheid en dat willen wij graag in perspectief plaatsen en daarvoor ook de kennis en vaardigheden voor aanbieden.
Sinds 2016 helpen The Pollinators bestuivende insecten in hun voortbestaan. Dit doen we door het landschap in Nederland te herstellen.
We brengen bloemen en bomen terug, stimuleren bewustwording over biodiversiteit en streven naar een gezondere relatie met onze natuurlijke omgeving.
Iedereen kan onze bestuivende vrienden helpen. Start met zaaien, deel je kennis en sluit je aan!
Meer informatie:
thepollinators.org
thepollinators.org/contact
The Tipping Point werkt aan het versnellen van de omslag naar een wereld in balans.
Hoe maakt The Tipping Point het verschil?
Tom van de Beek: "Wij geven organisaties die blijvende positieve impact willen maken een duwtje in de rug, zodat ze de sprong in het diepe wagen: de sprong richting een duurzame samenleving. Ook starten we in ons eigen brewing lab in het oog springende projecten en impact-campagnes."
Waar kunnen mensen jullie voor bellen?
"Wil je een bijdrage leveren aan systeemverandering of ben je al bezig met het bouwen aan de nieuwe wereld, maar je loopt tegen uitdagingen aan? Heb jij een goed idee, maar weet je niet hoe je het groter kan maken? We're there for you! Inhoudelijk advies sowieso, maar ook op het gebied van communicatie en campagnes staan we ons mannetje/vrouwtje"
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel?
Wij voelen ons thuis in out of the box denken en doen. Het liefst in een natuurlijke en circulaire setting. Op De Ceuvel zijn we dus als een vis in het water.
Wat is je favoriete plek op de Ceuvel?
"De menukaart - 100% vega/bio/local - in Café de Ceuvel is elke keer weer een feestje!"
Contact
Tom van de Beek
info@thetippingpoint.nu
www.thetippingpoint.nu
+31 6 39896124
Urban Interior Design is een ontwerpstudio met een coöperatieve werkplaats in het hart van de Ceuvel in Amsterdam Noord. We werken samen met onze community in dit tijdelijke dorp van creativiteit waar we op zoek zijn naar nieuwe manieren om materialen te gebruiken en dit te integreren in verschillende ontwerpen.
Vanuit onze voormalige boot, nu creatieve haven, voeren we een verscheidenheid aan projecten uit en ondersteunen we de gemeenschap actief met constructieve en esthetische ontwerp-ondersteuning voor het dorp van boten. De studio is open voor gebruik door andere initiatieven en wordt vaak omgetoverd tot een live muziekpodium tijdens onze divers seizoensprogrammering op de Ceuvel.
Hoe maakt UID het verschil?
We geven om de details, context gedreven creatie is de sleutel!
Waarom voel je je thuis op de Ceuvel?
Vanuit een intieme betrokkenheid als deel van de eerste groep bouwers en planners die de Ceuvel hebben gecreëerd. Alle prachtige ontwikkelingen in het verleden en heden met betrekking tot deze plek maken het spannend om er deel van uit te maken en zorgen ervoor dat je je afvraagt waar dit toe zal leiden.
Contact
Marcel van Wees
www.urbaninteriordesign.nl
info@urbaninteriordesign.nl
06-28780958
Omdat we op De Ceuvel te maken hebben met uitdagende kweekomstandigheden, zoals vervuilde grond en beperkte ruimte, is het doel van de kas om voedsel kweektechnieken te implementeren die deze problemen aanpakken, niet alleen voor ons maar voor iedereen in vergelijkbare situaties, en tegelijkertijd water en energie te besparen.
Het werk van de kas richt zich op het implementeren van eenvoudige en effectieve kweekmethoden die door iedereen, waar dan ook, gemakkelijk kunnen worden nagebootst. Onze nadruk ligt op doe-het-zelfpraktijken, het recyclen van materialen en voedingsstoffen en het vermijden van chemicaliën en giftige bestrijdingsmiddelen om gezond voedsel te produceren.
De natuur dient als inspiratie; zo worden er in het hart van de stad verschillende gezonde gewassen verbouwd. Vanuit dit initiatief nodigen we mensen uit om te leren, te ontdekken en gemotiveerd te raken om zelf ook voedsel te verbouwen.
Wat doet jouw bedrijf met duurzaamheid?
De activiteit van het project raakt aan alle aspecten van duurzaamheid: energiebesparing, waterbesparing, ruimtebesparing, circulariteit is de kern van het ontwerp, het gebruik van lokale materialen, ook bij de productie van voedingsstoffen voor de planten. Bij elke actie wordt met al deze zaken rekening gehouden.
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
Omdat de vervuilde grond een probleem is, worden er op het terrein andere technieken geïmplementeerd om dat tegen te gaan. Deze technieken zijn complementair aan de kas.
In welke mate versterkt jouw onderneming de Ceuvel?
De kas is de fysieke representatie van circulariteit. De kas biedt een oplossing voor het verbouwen van voedsel in deze omstandigheden en geeft het gevoel van een oase midden in de stad.
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
Ik stel me voor dat De Ceuvel wordt opgenomen in de toekomstige planning van de stad. Terwijl Noord uitbreidt en groeit, zie ik De Ceuvel als een toekomstige oase in het stedelijke landschap en een herinnering aan hoe het vroeger was. Een plek voor mensen om samen te komen en te leren.
Wij zijn een team van creatieven, ontwerpers en producenten die werken op het snijvlak van conceptontwikkeling en stedenbouw. Onze kracht is gebaseerd op creativiteit, het vermogen om de stad te 'lezen' en onze samenwerkingsmentaliteit.
Met een 'can-do' houding zetten we ideeën om in realiteit. Altijd in samenwerking. En met de verschillende gebruikers van de stad in gedachten.
Wat doet jouw bedrijf met duurzaamheid?
Het doel van We The City is om de stad te laten zien als een gedeeld canvas dat door ons allemaal samen gekleurd kan worden. De focus ligt op positieve (sociale) impact door middel van creativiteit en samenwerking.
In welke mate versterkt de Ceuvel jouw onderneming?
De groene omgeving zorgt voor mijn geestelijke gezondheid, net als de uitstekende verzameling mooie, inspirerende idealisten die hier werken.
Hoe zie je de toekomst van de Ceuvel voor je?
Een combinatie van Hundertwasser (de rechte lijn is goddeloos), Holzmarkt 28, Sexyland World en Salt (Oslo) met een sterke basis van De Ceuvel zelf natuurlijk.
In welke mate versterkt jouw onderneming de Ceuvel?
Ik heb verschillende evenementen georganiseerd en nieuwe concepten opgezet met mensen die ik bij De Ceuvel heb ontmoet. Deze concepten op zich helpen de doelen van De Ceuvel buiten De Ceuvel te versterken. Zo heb ik bijvoorbeeld samen met Remco Moen (Frank Lee, voorheen Heeey) de Toekomstbrigade opgezet, een brainstormconcept waaruit verschillende concepten zoals NK Tegelwippen zijn voortgekomen.